PÜSIANNETUS
Summa:

Isikukood:
 
Detailne vorm

HELISTA
900 5025 kingid 5€
900 5100 kingid 10€
900 5500 kingid 50€

Teised annetusvõimalused

SUURSPONSORID  

  

  Наш блог

  

UUDISKIRI
  Loobu

Toetame lasteneuroloogide konverentsi

Nimetus: Toetame XIII Rahvusvahelist Balti Lasteneuroloogide Assotsiatsiooni konverentsi

Eesmärk: Võimaldada Eesti lasteneuroloogidele kaasaegse informatsiooni saamist Euroopa ja maailma tippseptsialistidelt

Aasta: 2015

Tutvustus

BCNA loodi 1990.aastal Tartus, eesmärgiga luua Balti lasteneuroloogidele võimalus kaasaegse tippinformatsiooni saamiseks ning arendada lapse ja perekeskset lähenemist. Alates sellest ajast toimuvad konverentsid Eestis, Lätis või Leedus 2-aastase intervalliga.

Konverentsile on alati kutsutud lektoriteks Euroopa ja maailma tippspetsialistid. Sel teel on tehtud kättesaadavaks viimane teadussõna lasteneuroloogidele Balti riikides, saadud võimalus isiklike kontaktide loomiseks ning on tehtud Eesti ja Tartu tuntuks juhtivatele lasteneuroloogidele Euroopas ja laiemalt.

13.-16.05.2015 toimub Tartus Dorpati konverentsikeskuses XIII Rahvusvaheline Balti Lasteneuroloogide Assotsiatsiooni (BCNA) konverents.

Lastefond toetab kahe lektori prof Adam Kirtoni ja prof Helen Crossi reisikulusid ja majutust.

Adam Kirton on tunnustatud Kanada lapseea insuldi uurija. Lapseea insulti on ebapiisavalt teadvustatud kogu maailmas, sealhulgas Eestis. Seetõttu lapse insuldi diagnoos sageli hilineb, mõnikord isegi päevi. Paranemine sõltub aga sellest, kui kiiresti saab alustada raviga. Seega sõltub sellest lapse elukvaliteet.

Helen Cross on Londoni Ülikooli Neuroteaduste ja epilepsia keskuse juhataja. Tema tegevus on seotud epilepsia klassifikatsiooni, epilepsia kirurgilise ravi küsimustega katogeense dieediga raskesti ravile alluva epilepsia korral. Epilepsia on lapseeas üks sagedasemaid haigusi, millesse haigestumine sageneb.

 

Prof Cross on ka varasemalt käinud Lastekliinikus andmas koolitusi ja nõu tegevuse parandamiseks.

Maksumus

Lastefond toetab kahe lektori reisi- ja majutuskulusid ühekordselt 2584 euroga.

Kuidas Sina aidata saad?