PÜSIANNETUS
Summa:

Isikukood:
 
Detailne vorm

HELISTA
900 5025 kingid 5€
900 5100 kingid 10€
900 5500 kingid 50€

Teised annetusvõimalused

SUURSPONSORID  

  

  Наш блог

  

UUDISKIRI
  Loobu

Toetame professionaalse Kanada jutuvestja Dan Yashinsky loengut

Nimetus: Toetame professionaalse Kanada jutuvestja Dan Yashinsky loengut 

Eesmärk: Toetada haigete lastega tegelejaid, vanemaid, kogemusnõustajaid

Aasta: 2015

 

Tutvustus

Lugude jutustamise festivali Jütupühad raames ja MTÜ Vähiahigete Laste Vanemate Liidu eestvedamisel toimub professionaalse Kanada jutuvestja loeng, eemärgiga õpetada haigete lastega tegelejatele, lapsevanematele, kogemusnõustajatele jt. lugusid jutustama, et aidata lahendada ja leevendada haigusest tingitud probleeme.

Dan Yashinsky on koolitaja, kes on spetsialiseerunud jutuvestmisele ja selle õpetamisele haigete lastega tegelejatele. Dan Yashinski on pikka aega töötanud vastsündinute osakonnas lapsevanematega ning omab kogemust peredega suhtlemisel. Loengul õpetatakse, kuidas jutustada lastele lugusid sihitusega lahendada ja leevendada nende haigusest tingitud spetsiifilisi psüühhilisi probleeme (integreerides murekohti jutuvestmisse, normaliseerides igapäevaelu probleemistikku, tasandades tõrjutust ja üksildust).

Haigla ja puudega/haige lapse ravis suunatakse tähelepanu eelkõige lapse füüsilisele tervisele, kuid lapse emotsionaalsed ja sotsiaalsed vajadused võivad jääda märkamata, kuna need ei ole otseselt ravi eesmärgiks. Lapsevanematelt eeldatakse loomulike oskuste olemasolu lapse emotsionaalse seisundi parandamisel, kuid spetsiifiliste emotsionaalsete vajaduste rahuldamisel jääb lapsevanem sageli hätta – kuidas lapsele olukorda eakohasel ja arusaadaval viisil selgitada? Haigused ja puuded võivad kesta väga pikalt ja saada pere elu osaks – ning vajavad selgitusi ja mõtestamist. Kuidas endale lapse olukorda selgitada ja luua mõlemale mõistetav ühine emotsionaalne infoväli? Millisel viisil kaasata sellesse teisi pere lapsi?

Jutuvestmise abil on võimalik neid probleeme lahendada kogu perega, kõikidele lastele mõistetaval ja emotsionaalselt kaasaval viisil.

Maksumus

Lastefond toetab Dan Yashinsky loengut 150 euroga.

Kuidas Sina saad aidata?