PÜSIANNETUS
Summa:

Isikukood:
 
Detailne vorm

HELISTA
900 5025 kingid 5€
900 5100 kingid 10€
900 5500 kingid 50€

Teised annetusvõimalused

SUURSPONSORID  

  

  Наш блог

  

UUDISKIRI
  Loobu

Toetame TÜ Kliinikumi sünnitusabispetsialistide simulatsiooniõpet

Nimetus: Toetame TÜ Kliinikumi sünnitusabispetsialistide simulatsiooniõpet 

Eesmärk: Võimaldame naistekliiniku ämmaemandatel ja lasteõdedel läbida simulatsiooniõppus, mille raames harjutatakse vastsündinu kriitiliste seisundite lahendamist 

Aasta: 2016

Tutvustus

Lääne-Tallinna Keskhaigla Pelgulinna simulatsioonikeskuse poolt septembris läbi viidava koolituse eesmärgiks on meeskonnatöö harjutamine vastsündinu reaalsete kriitiliste seisundite korral ning selle läbinu oskab edukalt lahendada problemaatilisi olukordi sünnitusel. Õppevahendina kasutatakse kõrgtehnoloogilist vastsündinu simulaatorit koos juhitava monitooringuga ja videojälgimissüsteemiga.

Õppe käigus harjutatakse eelkõige vastsündinute elustamist, aga ka hingamisaparaadi kasutamist ja käelisi protseduure nagu nabaveeni kateteriseerimine, intubeerimine ehk suuakaudse toru asetamine hingamisteedesse jne. Tegevust jäljendatakse võimalikult tõelähedaselt ning nukku ravitakse nagu tõelist patsienti reaalses töökeskkonnas. Simulatsioonile järgneb alati debriifing, kus arutletakse põhjalikult situatsiooni käigu üle.

Vastsündinute kriitiliste seisundite lahendamise õppus on oluline ja kuulub sünnitusel osaleva meeskonna kriitiliste kompetentside hulka, sest ettevalmistatud ja õppustelt saadud oskuste rakendamine parandab potentsiaalselt vastsündinute elulemust.

Samasuguseid simulatsiooniõppuseid on naistekliiniku töötajatele, naiste- ja lastearstidele, ämmaemandatele ja lasteõdedele, korraldatud alates 2015. aastast. Tänavu septembrist kuni novembrini aset leidva koolituse puhul paluti aga toetust Lastefondilt, kuivõrd õdede-ämmaemandate koolitusrahad on otsas, kuid täiendõpet vajavaid spetsialiste selles sihtrühmas jagub.

 

Maksumus

Lastefond toetab TÜK naistekliiniku 24 ämmaemanda ja lasteõe osalemist simulatsiooniõppel kokku 3240 euroga.
 

Kuidas Sina aidata saad?